توری مرغی

قیمت توری قیمت رابیتس قیمت انواع مفتول قیمت لوله گالوانیزه گرم و سرد قیمت پشم شیشه قیمت فنس قیمت پایه فنس قیمت توری مرغی قیمت توری حصاری


درباره توری مرغی چه می‌دانید؟

اسم توری‌های مرغی شاید کمی گمراه‌کننده باشد. اگر کسی با این مفهوم آشنا نباشد شاید این طور تصور کند که این توری‌ها برای نگهداری طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که علاوه بر این کاربرد، در صنابع دیگر نیز کاربرد دارد. توری‌ مرغی به کمک مفتول فلزی تولید می‌شود که به صورت شبکه‌های شش ضلعی کنار هم قرار می‌گیرند. این توری‌ها در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد دارند و معمولا در اکثر پروژه‌های ساختمانی بکار می‌روند. در ادامه ضمن آشنایی بیشتر با توری‌های مرغی به بررسی کاربردهای این توری می‌پردازیم.

به چه چیزی توری فلزی گفته می‌شود؟

یک نگاه اجمالی به مفهوم توری می‌تواند به ما کمک کند تا با توری‌های مرغی بهتر آشنا شویم. در این جا مراد ما بیشتر توری‌های فلزی هستند. این توری‌ها معمولا از بافتن یا جوش دادن مفتول‌ به صورت شبکه‌ای یا بریدن و کنار هم قرار دادن ورق‌های نازک فلزی (فولادی) تشکیل می‌شوند. توری‌ها در ضخامت‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. همچنین به دلیل وجود مفتول یا ورقه‌های فلزی در ساخت توری، معمولا ساختار مقاومت همرا با استحکام بالایی دارند.

در تولید توری‌های مفتولی از مفتول‌های ساده و آجدار استفاده می‌کنند که به کمک بافتن یا جوش دادن آن را به هم متصل می‌کنند. به این ترتیب شبکه‌ای از کنار هم قرار گرفتن مفتول‌ها ایجاد می‌شود که توری فلزی نام دارد. این توری‌های در انواع مرغی، گابیون، حصاری،‌ پرسی و جوشی تولید و روانه بازار می‌شود. در ادامه به معرفی توری مرغی می‌پردازیم.

توری مرغی چیست؟

در تولید توری مرغی از سبک‌ترین و نازک‌ترین مفتول‌ها استفاده می‌شود. در فرآیند شبکه‌بندی مفتول‌ها، آنها را به صورت شش ضلعی به هم می‌بافند. شباهت‌های بسیار زیادی بین توری‌های مرغی و گابیون وجود دارد. تفاوت اصلی میان این دو نوع توری مربوط به ضخامت مفتول است. معمولا در توری‌های گابیون از مفتول‌های با ضخامت کمتر استفاده می‌شود.

در تولید توری‌های مرغی از مفتول‌های گالوانیزه‌ای استفاده می‌شود. یک نکته مهمی که درباره مفتول‌های مورد استفاده در تولید توری‌های مرغی باید به آن اشاره کرد، ضخامت متفاوت مفتول‌هایی است که در شبکه‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مفتول‌های مورد استفاده در تولید این توری‌ها هم به صورت سرد و هم به صورت گرم بکار برده می‌شوند.

با نگاهی به تاریخ مشخص می‌شود که قدمت توری‌های مرغی به پیش از جنگ جهانی دوم بر می‌گردد. در سال 1844 میلادی، چالز برنارد موفق به ساخت یک دستگاه بافنده مفتول شد. برنارد که یک آهنگر ساده ایتالیایی بود، این کار را با الهام گرفتن از روی ماشین‌های بافندگی نخ‌ها انجام داد. در طول جنگ جهانی دوم نیز ایتالیایی‌ها برای نخستین بار از این توری‌ها استفاده نمودند. عمده کاربرد توری مرغی در طول جنگ، حفاظت از ادوات و تجهیزات نظامی نظیر رادارها بود که در هنگام حملات دشمن امکان وارد شده آسیب‌های جدی به آن‌ها وجود داشت.

کاربردها، قیمت و انواع توری مرغی ضخیم

توری مرغی بر حسب نوع موادی که از آن ساخته می شود، دسته بندی های متفاوتی دارد. بر این اساس توری های مرغی دارای انواع توری پلاستیکی و توری گالوانیزه هستند.

این محصول در دو نوع ایرانی و چینی به بازار عرضه می شود. توری ها بر مبنای ضخامت، نحوه ی کارکرد و استفاده، نوع و اندازه و شکل چشمه ها، جنس مواد به کار رفته در محصول و .. با یکدیگر متفاوت هستند.

این نوع از توری ها بر مبنای اندازه چشمه های توری، کشور سازنده، این که جنس محصول چیست، از گالوانیزه سرد ساخته شده و یا گرم و یا این که سبک و سنگین بودن محصول دسته بندی می شود.

برای این مورد ما انواع این توری ها را بر حسب جنس به دو دسته ی توری پلاستیکی و توری گالوانیزه تقسیم بندی می کنیم. استفاده اصلی و پرکاربرد توری ها معمولا در ساختمان سازی می باشد، اما کاربردهای فراوان دیگری نیز دارند.

توری مرغی پلاستیکی

توری پلاستیکی همان طور که از نام آن پیداست از پلاستیک ساخته می شود. این مواد در طی فرآیندهایی چون گسترش، اکستروژن و یا بافندگی تولید می شوند. این نوع از توری ها دارای تنوع رنگی بالا و در عین حال دارای شکل های مختلفی هستند.

معمولا این نوع توری ها به رنگ سبز دیده می شوند، چون این رنگ طرفداران بیشتری دارد. اما آن ها را در رنگ های مختلفی چون آبی، زرد، قرمز و بسیاری رنگ های دیگر نیز تولید می کنند.

یکی از معیارهایی که توری ها بر اساس آن تقسیم بندی می شوند، شکل و ابعاد چشمه های آن هاست. در این نوع توری چشمه ها به شکل های پنج ضلعی و شش گوش که به آن لانه زنبوری نیز می گویند،  و همچنین چهارگوش یا مربع ساخته می شوند.

معیار بعدی برای توری پلاستیکی طول آن می باشد، که به طور معمول 30 متری است. اما اگر مشتری طول دیگر نیاز داشته باشد می تواند آن را سفارش بدهد.

توری مرغی پلاستیکی

از آن جای که مواد پلاستیکی به تنهایی نمی توانند در برابر شرایط بد آب و هوایی و نور خورشید مقاومت کنند مواد دیگری نیز به آن ها افزوده می شود.

از جمله ی این مواد می توان به یووی اشاره کرد. این ماده باعث می شود تا توری ها در برابر نور خورشید مقاوم شوند. از آن جا که این ماده از خود پلاستیک به کار رفته در توری قیمت بالاتری دارد، نسبت استفاده از آن متفاوت است.

بنابراین هرچقدر که میزان این ماده در توری بیشتر باشد قیمت آن نیز به نسبت افزایش پیدا خواهد کرد. اما برای این که بتوان زمان بیشتری از آن استفاده کرد وجود یووی در آن لازم و ضروری است.

فاکتور بعدی که در ساخت محصول لحاظ می شود، عرض آن است. عرض این محصولات 2 ، 1.50 ، 2/1 ، 1 متر  و 90 سانتی متر می باشد.

ارتفاع این نوع توری 90 سانتی متر و 120 سانتی متر است. نوع پلاستیکی که در ساخت محصول به کار برده می شود می تواند از هر دو دسته مواد نو و یا بازیافتی ساخته شده باشد.

بنابراین دقت کنید که انتخاب مواد با کیفیت پایین و ساخته شده از محصولات بازیافتی باعث خواهد شد تا محصول دارای ناخالصی بوده و در نتیجه خیلی زود محصول خشک شده و ترک بخورد. در نهایت، محصول در محل اتصال به بست های داربست خرد شده و از بین می رود.

توری مرغی گالوانیزه گرم و سرد

توری مرغی فلزی کاربردهای خاص خود را دارد. از آن جایی که مواد به کار رفته در توری مرغی ایرانی بسیار با کیفیت تر است، استفاده از این محصولات توصیه می شود.

دلیل این کیفیت استفاده از گالوانیزه گرم در ساخت توری هاست که باعث شده این محصولات نسبت به نمونه خارجی خود از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار باشند.

نمونه خارجی بیشتر از گالوانیزه سرد ساخته می شود. اگر می خواهید برای یک بازه ی زمانی طولانی از توری استفاده کنید، انتخاب توری های ایرانی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

کاربرد این نوع توری بسیار زیاد و متنوع است و در صنایع مختلف استفاده می شود. اما یکی از بیشترین مصارف آن در حصارکشی می باشد.

توری مرغی گالوانیزه

عرض توری ها متفاوت بوده و بر مبنای 180 سانتی متر، 150 سانتی متر، 120 سانتی متر، 100 و 90 سانتی متر ساخته و به بازار عرضه می شوند. یک معیار دیگر برای این نوع توری ها وزن آن ها می باشد که به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد.

یکی از مواردی که وزن این محصول را تغییر می دهد، ضخامت و ابعاد چشمه ها می باشد. این نوع توری دارای ابعاد چشمه ی 1 اینج و 2/1 و 4/3 اینچ می باشد. ضخامت این توری ها 40/0 و 70/0 می باشد.

کاربرد توری مرغی

دلیل نامگذاری توری‌های مرغی استفاده فراوان از آنها برای ساخت قفس حیوانات است. اما در حال حاضر کاربری این توری‌ها محدود به ساخت قفس حیوانات نیست و در صنعت ساختمان‌سازی نیز کاربردهای زیادی برای آن متصور هستیم. از جمله مهم‌ترین کاربردهای توری‌های مرغی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از توری مرغی در گچ‌کاری:

برای راحت‌تر کردن کار گچ‌بری در ساختمان‌ها نیاز به نصب یک نوع ابزار نگهدارنده روی سقف، دیوار و ستون‌ها است. استفاده از توری مرغی برای این منظور گزینه مناسبی است. دلیل این انتخاب قیمت مقرون به صرفه توری‌های مرغی در مقایسه با سایر توری‌ها و همچنین وزن سبک و ضخامت کم آنها است. استفاده از توری‌های مرغی در فرآیند گچ‌بری، استحکام کار را افزایش می‌دهد  مانع از ایجاد ترک در گچ می‌شود.

استفاده از توری مرغی در سقف:

توری مرغی علاوه بر اینکه در احداث سقف ساختمان‌ها کاربرد دارد، می‌تواند نقش عایق را نیز برای سقف ایفا کند. معمولا برای عایق‌کاری در سقف ساختمان‌ها از پشم شیشه استفاده می‌شود که با یک لایه توری مرغی تقویت می‌گردد. پشم شیشه‌ای که در سقف تعبیه می‌شود، باید به نوعی مهار شود و به سقف نیز متصل گردد. نکته دیگر آن استکه پشم شیشه به دلیل رطوبت نسبتا بالایی که دارد، می‌تواند موجب زنگ زدن فلزات شود. بنابراین استفاده از توری‌های مرغی در کنار پشم شیشه گزینه مناسبی است. چون همان طور که ذکر کردیم، علاوه بر وزن کم و استحکام بالا، در مقابل رطوبت و زنگ‌زدن نیز مقاومت خوبی از خود به نمایش می‌گذارد.

فروش توری مرغی

این نوع از توری ها کاربردهای فراوانی دارند. از جمله کاربردهای این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آرماتور و نگهدارنده ی مواد در مجسمه سازی
  • توری های فلزی برای ساخت توری و قفس برای نگهداری و پرورش حیوانات و پرندگان مختلف مانند مرغ، کبوتر، پرندگان زینتی کاربرد دارد. برای استفاده در مرغداری ها کاربرد زیادی دارد.
  • برای استفاده در ساختمان سازی نیز این محصول به عنوان نگهدارنده ی پشم شیشه ، دور ستون، حصار کشی ها دور ساختمان و موقت، ایزوله کردن سقف های ساختمان ، به عنوان نگهدارنده ی گچ در ساختمان استفاده می شود.
  • محافظت و نگهداری از گیاهان و حصارکشی مزرعه
  • ساخت سقف برای سوله ها
  • جهت نگهداری سقف های شیروانی
  • استفاده در باغچه های منازل

قیمت توری مرغی

قیمت توری مرغی

بنابراین با توجه به کیفیت بالاتر و این که این محصولات دارای وزن بالاتر و ضخامت بیشتر نسبت به نمونه خارجی خود هستند معمولا توری ایرانی نسبت به توری مرغی چینی دارای قیمت بالاتری خواهد بود.

از طرفی هر چه قدر که توری های با چشمه بزرگتری انتخاب شده و ساخته شوند، باعث می شود تا مواد بیشتری برای ساخت آن ها استفاده شده و در نتیجه وزن توری و در کنار آن استقامت محصول افزوده شود.

این عامل نیز به نسبت باعث افزایش قیمت محصول نهایی خواهد شد. بنابراین کاربرد این توری ها بسیار زیاد بوده و همین عامل باعث می شود تا میزان فروش این محصولات نسبت به سایر توری ها بسیار زیاد باشد.

توری ها دارای انواع متنوعی مانند توری حصاری ، توری گابیون و توری های مرغی و .. هستند. برای اطلاع از لیست قیمت به روز همه ی انواع محصولات توری ها با ابعاد مختلف چشمه و ضخامت متنوع و طول و عرض های مورد نیاز می توانید با مشاوران ایران توری تماس حاصل نمایید.

انواع توری مرغی موجود در بازار

همان طور که ذکر کردیم برای بافت مفتول‌های گالوانیزه به یکدیگر هم به صورت سرد و هم به صورت گرم از آنها استفاده می‌شود. توری‌های مرغی تولید شده در کشور ما بیشتر با مفتول‌های گرم است. مفتول‌های گرم شکل‌پذیری بیشتری دارند و به همین دلیل بافتن آن‌ها با یکدیگر راحت‌تر است. همچنین استحکام توری نهایی که با مفتول‌های گرم تولید می‌شود، در مقایسه با توری‌هایی که با مفتول‌های سرد بافته می‌شوند، بیشتر است. توری مرغی بافته شده با مفتول سرد، عمدتا از کشورهای خاریج و به ویژه چین وارد ایران می‌شود. توری‌های مرغی بافته شده با مفتول گرم دارای وزن بیشتری در مقایسه با توری‌های بافته شده با مفتول سرد هستند. همچنین مفتول‌های گرم باعث می‌شود که توری مرغی تولیدشده در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و برای ایستفاده در مناطق مرطوب، گزینه مناسب‌تری به شمار می‌رود. به طور کلی بین دو نوع توری مرغی گرم و سرد، حتما انتخاب توری‌های بافته شده با مفتول گرم را به عنوان انتخاب اول خود در نظر بگیرید.

مشخصات مفتول‌های مورد استفاده در تولید توری مرغی

ضخامت مفتول‌های گالوانیزه‌ای مورد استفاده در تولید توری‌های مرغی چیزی در حدود 20 تا 25 میکرون است. دستگاه‌های بافنده مفتول‌ها نیز دارای چشمه 1 و 4/3 اینچی هستند. البته استفاده از دستگاه‌ها با چشمه‌های 4/3 اینچی مرسوم‌تر است.

چرا ایران توری؟

گروه تولید ایران توری با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در عرصه تولید انواع توری‌ها و مفتول، در خدمت مردم عزیز ایران بوده است. کارشناسان متخصص و ماهر ما با بهره‌گیری از دانش به‌روز و تجهیزات و دستگاه‌های مدرن، سعی در تولید محصولات با کیفیت بالا دارند تا رضایت شما عزیزان جلب شود. برای مشاوره در زمینه خرید انواع توری‌ها به خصوص توری مرغی می‌توانید با واحد پشتیبانی و و مشاوره گروه ایران توری تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =