قیمت توری فرنگی

قیمت توری قیمت رابیتس قیمت انواع مفتول قیمت لوله گالوانیزه گرم و سرد قیمت پشم شیشه قیمت فنس قیمت پایه فنس قیمت توری مرغی قیمت توری حصاری


توری فرنگی چیست و کاربردهای توری فرنگی کدام است؟

توری فرنگی این توری جهت پوشش سقف سوله ، سیمان کاری و استفاده در باغ ها و مزارع جهت حصارکشی موقتی و کم هزینه استفاده می شود.

این محصول با توجه به کاربردهای متنوع و زیادی که دارد مورد توجه همه قرار می گیرد. این نوع توری از لحاظ شکل ظاهری دارای خانه های به هم بافته ی شبکه ای شکل (لانه زنبوری) است.

این نوع توری ها نیز از جمله توری های بافتی است. از لحاظ شکل ظاهری این نوع از توری ها دارای بافت ها و چشمه هایی شبیه به سایر انواع توری است. شکل این طوری ها 6 ضلعی است. از این میان توری های گابیون یا توری مرغی هم دارای همین ویژگی ها هستند.

یکی از محصولاتی که با استفاده از سیم‌های مفتولی و یا برش و کشش ورقه‌های فولادی به دست می‌آید، توری‌ها هستند. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها، ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته و برای کاربری خاصی، مورداستفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این‌که مقاومت این توری‌ها بسیار بالا است و دارای وزن کمی هم هستند، امروزه میزان استفاده از آنها، افزایش چشمگیری داشته است. بیشترین کارایی این محصولات مربوط به حصار کشی یک منطقه کوچک و یا بزرگ است که این توری‌ها، تأمین‌کننده امنیت این مناطق هستند. یکی از انواع توری‌هایی که با استفاده از مفتول‌ها تهیه می‌شوند، توری فرنگی است.

استفاده از این توری، دارای مزایایی است که باعث شده تا در اکثر موارد از آنها استفاده شود. در این مقاله با این نوع توری‌ها که با نام بچه گابیون نیز شناخته می‌شود بیشتر آشنا خواهیم شد. پس ما را تا انتهای این مطلب همراهی کرده و اطلاعات جامعی در مورد این‌که توری فرنگی چیست و چه کاربردی دارد، به دست آورید.

توری فرنگی

 این توری با چشمه 1.5 اینچ و 2 اینچ با انواع سایز مفتول و عرض ها مختلف با توجه به نیاز مشتری قابل تولید و عرضه می باشد. این نوع توری ها بسیار شبیه به توری مرغی و توری گابیون هستند. اما از برخی لحاظ تفاوت دارند. که میزان وزن آن ها یکی از معیارها می باشد. تولید توری حصاری ، فرنگی و سایر انواع توری ها دارای فرآیند مشخصی است.

توری فرنگی چیست؟

توری‌های فرنگی، توری‌هایی هستند که با مفتول‌های گالوانیزه تهیه شده‌اند. این محصول از زیرمجموعه‌های توری‌های مرغی و گابیون بوده؛ اما با آنها تفاوت‌های اساسی نیز دارد. این توری‌ها به‌صورت رول تهیه می‌شوند و به‌راحتی می‌توان آنها را حمل و جابجا کرده و در محل موردنظر، به کار برد. برای تولید توری‌های فرنگی از گالوانیزه‌ای که با روش‌های نورد سرد و یا گرم تولید شده است استفاده می‌شود. آن دسته از توری‌های بچه گابیون که در داخل کشور تولید می‌شوند معمولاً با استفاده از گالوانیزه گرم تولید شده‌اند؛ اما توری فرنگی وارداتی که اغلب هم از چین وارد می‌شوند با استفاده از گالوانیزه سرد تولید شده‌اند. هر کدام از این محصولات دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که در ادامه با آنها نیز آشنا خواهیم شد.

مشخصات توری فرنگی چیست؟

با توجه به کاری که از توری ها انتظار می رود می توان نوع مشخصه مورد نظر را تهیه نمود. واحد مشخصه ی این محصولات اینچ می باشد که در دو نوع 2 و 5/1 اینچ تولید می شوند.

هر رول یا طاقه ی این محصولات بیست متر است که می توان بر اساس نیاز یک یا تعدادی طاقه تهیه نمود. عرض این محصولات نیز متغیر است و بر اساس نیاز می توانید از نوع با عرض 120 سانتی متری یا 150 و یا 180 سانتی متری که بیشتر اندازه آن می باشد، استفاده کنید.

همان طور که اشاره شد، این محصولات از استحکام مناسب و زیبایی خوبی برخوردار هستند. اندازه استاندار و مناسبی دارند. این محصولات بسیار برای نوع توری برای حصار کشی پرکاربرد و محبوب هستند.

در برابر رطوبت و آب و هوای نا مناسب به راحتی مقاوم هستند. چشمه ریز و چشمه درشت دو نوع از اشکال این نوع توری است.

از توری ها با توجه به کاربرد می توانید از مشخصات زیر استفاده کرده و مورد مناسب را انتخاب کنید. کارخانه توری گابیون و تولید کننده سایر محصولات توری ها بر مبنای سفارشی که مشتری به آن ها ارائه می دهد نیز محصولات را در ابعاد سفارشی تولید می کنند.

نحوه تولید توری فرنگی

برای تولید این محصولات در کارخانه‌های تولید توری، ابتدا ورق‌های فولادی را در حوضچه‌هایی قرار می‌دهند. این حوضچه‌ها حاوی ترکیبات روی هستند و موجب می‌شوند تا یک لایه از عنصر روی، بر روی این ورق‌ها تشکیل شود. این کار باعث می‌شود تا این ورق‌ها در برابر زنگ‌زدگی و عوامل جوی، مقاوم شوند. به همین دلیل نیز هیچ‌گاه با زنگ زدگی در آنها مواجه نخواهیم شد. سپس این ورق‌ها و یا لوله‌ها با استفاده از دستگاه توری فرنگی و روش‌های برش و یا کششی، به شکل توری‌هایی درمی‌آیند. البته ممکن است در تولید این توری‌ها از مفتول‌های سیاه نیز استفاده شود. در این حالت، توری‌ها دارای دوام پایینی خواهند بود و به‌سرعت دچار زنگ‌زدگی می‌شوند. هزینه تولید این توری‌ها، بسیار کم است؛ اما در عوض، ماندگاری پایین‌تری نیز دارند.

مشخصات توری فرنگی

توری‌های فرنگی در کارخانه‌ها به‌صورت طاقه و یا رول تهیه می‌شوند. طول این رول‌ها یا طاقه‌ها برابر با 20 متر است. چشمه‌های این توری به‌صورت شش‌ضلعی هستند که در دو نوع تولید شده‌اند. تفاوت این دو نوع، در سایز چشمه‌ها است. به این صورت که یکی از آنها دارای چشمه‌هایی به ابعاد یک و یک و نیم اینچی هستند و به چشمه‌های چهار سانت شهرت دارند. نوع دیگر آنها، چشمه‌های دو اینچی هستند که با نام چشمه‌های پنج سانت شناخته می‌شوند. از دیگر مشخصات این توری‌ها می‌توان به عرض آنها اشاره کرد. عرض این توری‌ها در سه سایز مختلف تولید شده‌اند. به‌این‌ترتیب که می‌توانید بر اساس نیاز خود، آنها را با عرض 120، 150 و 180 سانتیمتر تهیه کرد.

هر چه سایز چشمه توری فرنگی، کوچک‌تر شده و عرض توری‌ها بیشتر شود، میزان ورق مورداستفاده در تهیه آنها افزایش پیدا می‌کند. این موضوع قطعاً بر قیمت این محصولات تأثیر گذاشته و موجب بالا رفتن آن می‌شود.

انواع توری فرنگی

همان‌گونه که در بخش قبل نیز گفته شد، این توری‌ها با استفاده از دو نوع ورق گالوانیزه تولید می‌شوند. به همین خاطر با مراجعه به مراکز فروش توری فرنگی خواهید دید که این محصول را در دو نوع مختلف به فروش می‌رسانند. این توری‌ها به دلیل ساختار متفاوتی که دارند دارای مشخصات متفاوتی بوده و می‌توان از آنها برای کاربری‌های مجزایی استفاده کرد. انواع توری‌های فرنگی عبارت‌اند از:

 • توری فرنگی گالوانیزه سرد

توری‌هایی که با استفاده از ورق گالوانیزه تهیه شده به روش نورد سرد تولید می‌شوند را در بازار با نام توری‌های گالوانیزه سرد می‌شناسند. این ورق‌ها دارای مقاومت کمتری هستند و ممکن است در برابر بارندگی، آفتاب، باد و … زیاد دوام نیاورند. ازاین‌رو توصیه می‌شود از این توری‌ها در فضاهای باز استفاده نشود. با توجه به ویژگی‌هایی که ‌این نوع توری‌ها دارند قیمت آنها نسبت به انواع دیگر، کمتر است؛ اما بااین‌وجود بازهم افراد کمی هستند که نسبت به خرید آنها اقدام می‌کنند.

 • توری فرنگی گالوانیزه گرم

توری‌هایی که در ایران ساخته می‌شوند از ورق گالوانیزه‌هایی تولید می‌شوند که برای تهیه آنها از روش نور گرم استفاده شده است. به همین دلیل نیز مقاومت و دوام این محصولات در مقایسه با نوع گالوانیزه سرد، بالاتر است. این محصولات در برابر رطوبت، بارندگی و … دوام بالایی دارند و به‌هیچ‌عنوان زنگ نمی‌زنند. ازاین‌رو بهترین گزینه برای استفاده در فضاهای باز هستند.

 

استفاده از توری فرنگی سیاه بهتر است یا توری‌های گالوانیزه؟

اگر تا به این جای مقاله را به‌خوبی مطالعه کرده باشید قطعاً دانسته‌اید که توری فرنگی تولید شده با استفاده از گالوانیزه، دارای طول عمر بالاتری است. این در حالی است که توری‌هایی که با مفتول سیاه تولید شده‌اند، مقاومت پایینی دارند، به‌سرعت زنگ می‌زنند و در نهایت نیز طول عمر آنها بسیار پایین خواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌شود به هنگام خرید توری فرنگی، گول قیمت‌های پایین را نخورده و با خرج کردن هزینه بالاتر، توری‌های گالوانیزه تهیه کنید. استفاده از توری‌های ارزان قیمت مفتول سیاه، هزینه‌های شما را در مدت‌زمان کوتاهی، دوچندان خواهد کرد، زیرا باید آنها را تعویض کرده و دوباره توری‌های جدید خریداری کنید. با استفاده از توری‌های گالوانیزه می‌توانید هم از کیفیت حصارکشی مطمئن باشید و هم هزینه تعمیر و نگهداری را به حداقل ممکن کاهش دهید.

تفاوت توری فرنگی و توری‌های مرغی و گابیون چیست؟

توری‌های فرنگی ازنظر ظاهری و همچنین ساختاری با توری‌های مرغی و گابیون شباهت دارند؛ اما با این محصولات، تفاوت‌های اساسی نیز دارند. مثلاً توری‌های فرنگی در مقایسه با توری‌های مرغی دارای سیم مفتول ضخیم‌تری هستند. در ضمن سایز چشمه‌های این توری در قیاس با توری‌های مرغی، بزرگ‌تر می‌باشد. به همین دلیل نیز مقاومت توری‌های مرغی در مقایسه با آنها کمتر است. ازاین‌رو در اکثر موارد، توری‌های فرنگی بر توری‌های مرغی ارجحیت دارند. این در حالی است که توری‌های گابیون دارای سیم مفتول‌های مقاومت‌تر و توپرتری نسبت به توری‌های فرنگی هستند. سایز چشمه این توری‌ها بزرگ‌تر بوده و به همین سبب نیز دارای مقاومت بیش‌تری هستند.

پس اگر بخواهیم این محصولات را ازنظر مقاومت، سایز چشمه و ضخامت سیم مفتول، دسته‌بندی کنیم باید بگوییم که توری‌های گابیون، بیشترین مقاومت و سایز چشمه را دارند. توری فرنگی در مرتبه دوم قرار دارد و توری‌های مرغی در رده آخر قرار می‌گیرند. از دیگر تفاوت‌های آنها می‌توان به تفاوت طول و عرض آنها اشاره کرد. توری‌های مرغی با عرض 90 و 120 سانتیمتر و طول 24 متر تولید می‌شوند. توری‌های فرنگی با عرض 120، 150 و 80 سانتی‌متر تولید شده و طول آنها برابر با 20 متر است. توری‌های گابیون از لحاظ طول و عرض با توری‌های فرنگی برابر هستند، فقط بافت و سایز چشمه آنها با هم تفاوت دارد. ازاین‌رو این توری‌ها را بچه گابیون می‌نامند. با توجه به همین مسئله، قیمت توری فرنگی نیز با هر کدام از این محصولات، متفاوت خواهد بود.

کاربردهای توری فرنگی کدم‌اند؟

توری‌های فرنگی به خاطر مقاومت بالا و نوع بافتی که دارند در موارد متعددی کاربرد دارند. ازجمله آنها می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربرد در سوله سازی

از مهم‌ترین کاربردهای این تجهیزات می‌توان به استفاده از آنها در سوله سازی اشاره کرد. زمانی که اقدام به ساخت سوله می‌شود، باید سقف این محوطه کاملاً عایق شود. در این حال، این توری‌ها می‌توانند بهترین گزینه برای عایق‌کاری سوله‌ها باشند.

 • کاربرد در ساخت‌وساز

یکی دیگر از موارد استفاده توری فرنگی، مربوط به کاربرد در ساخت‌وساز است. از این محصولات برای حصارکشی برج‌ها، ساختمان‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها، محوطه‌های ورزشی مراکز نفتی و پتروشیمی و حتی بزرگراه‌ها و جاده‌ها استفاده می‌شود. در ضمن می‌توان از آنها برای سیمان‌کاری ساختمان‌ها، دور ستون‌ها و ایجاد محافظ جهت پیشگیری از سقوط مصالح از بلندی، استفاده کرد.

 • کاربرد در کشاورزی و دام‌پروری

اصلی‌ترین کاربرد توری فرنگی به استفاده در کشاورزی و دام‌پروری اختصاص دارد. شما می‌توانید با استفاده از این محصولات در اطراف باغ و باغچه‌ها و همچنین محوطه نگهداری از دام، حصارکشی کنید. این توری‌ها می‌توانند مانع از ورود حیوانات به محوطه حصارکشی شده شوند. نکته مهمی که باعث شده تا بیشتر از این توری‌ها در چنین فضاهایی استفاده شود این است که در صورت بروز آتش‌سوزی در این محوطه‌ها، جای نگرانی نیست. آب از چشمه‌های این توری عبور کرده و به‌راحتی می‌توانید آتش را خاموش کنید؛ بنابراین در استفاده از این توری‌ها، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 • کاربرد در ساخت مجسمه و بناهای آهنی

از دیگر کاربردهای این محصول می‌توان به ساخت مجسمه‌ها و بناهای آهنی اشاره کرد. این توری‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری قابل قبولی که دارند به‌راحتی می‌توانند در این موارد مورداستفاده قرار بگیرند.

 

 

مزایا استفاده از توری فرنگی

خصوصیات توری فرنگی از دلایلی است که باعث شده تا میزان استفاده از این محصولات در موارد مختلف، افزایش پیدا کند. پیمانکاران و کاربران با مشاهده ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که استفاده از این توری‌ها به همراه دارد ترغیب می‌شوند تا از آنها استفاده کنند. مزیت‌های این محصول به شرح زیر است:

 • داشتن وزن کم: توری فرنگی دارای وزن سبکی است که این امر بر قیمت آن تأثیر گذاشته و باعث می‌شود تا با هزینه کم، بتوانید توری با طول زیاد را خریداری کنید.
 • امکان حمل و جابجایی راحت: این توری‌ها به‌صورت رول تهیه شده‌اند. به همین دلیل نیز می‌توانید آن را به‌صورت دستی نیز جابجا کنید.
 • استحکام و ماندگاری بالا در مقایسه با انواع دیگر توری: این توری‌ها در برابر بادهای شدید و دیگر عوامل، مقاومت کرده و دچار پارگی و یا دیگر آسیب‌ها نمی‌شوند.
 • انعطاف‌پذیری در تولید این توری‌ها با سایز و شکل چشمه‌های متفاوت: شما می‌توانید بر اساس نیازی که دارید، این توری‌ها را با چشمه‌هایی با سایز و شکل متفاوت خریداری کنید.
 • ضدزنگ بودن و قابلیت تحمل شرایط جوی مختلف: ازآنجایی‌که توری‌های فرنگی با ورق‌ها و سیم‌های گالوانیزه تولید شده‌اند، می‌توانند در برابر باران و رطوبت مقاومت کنند.
 • نصب ساده و سریع: شما می‌توانید توری‌های فرنگی را به‌راحتی و در مدت‌زمان کمی، نصب کنید.
 • ایجاد شرایط مناسب برای تبادل هوا: ازآنجایی‌که سایز چشمه‌های این توری در مقایسه با توری مرغی، بزرگ‌تر است، امکان تبادل هوا از چشمه‌های آن وجود دارد.

عوامل مؤثر در قیمت توری فرنگی

توری فرنگی با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. دلیل این تفاوت‌ها هم اختلاف در ویژگی‌های آنها است. قیمت توری‌های فرنگی بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود که ازجمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وزن مفتول

یکی از عواملی که بر قیمت این محصولات تأثیر دارد وزن مفتول به کار رفته در آنها است. وزن مفتول باعث می‌شود تا وزن کل توری افزایش پیدا کند. ازاین‌رو قیمت آن نیز بالا رود. آن دسته از توری‌هایی که با استفاده از مفتول زیاد ساخته شده باشند دارای وزن بیشتر و در نتیجه، قیمت بالاتر هستند.

 1. جنس مفتول

جنس مفتول نیز تعیین می‌کند که قیمت توری‌های فرنگی چقدر باشد. اگر در کارخانه تولید توری فرنگی از ورق‌های گالوانیزه استفاده شود، قطعاً قیمت این محصولات بالاتر خواهد بود، زیرا دوام و طول عمر این تجهیزات بالاتر رفته و توری‌ها به‌صورت ضدزنگ خواهند بود.

 1. ابعاد چشمه

ابعاد چشمه نیز عامل دیگری است که در قیمت این تجهیزات تأثیر می‌گذارد. به این صورت که هر چه سایز چشمه‌ها کوچک‌تر باشد، متراژ توری موردنیاز برای حصارکشی و یا کاربری‌های دیگر، افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل نیز قیمت نهایی کار، بالاتر می‌رود.

 

چشمهارتفاعطولسایز مفتول
1.5 اینچ1.20 سانتی متر20 متر1.20 میلیمتر
1.5 اینچ 1.50 سانتی متر20 متر1.20 میلیمتر
1.5 اینچ 1.80 سانتی متر20 متر1.20 میلیمتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =