نمایندگی فروش پایه فنس

قیمت توری قیمت رابیتس قیمت انواع مفتول قیمت لوله گالوانیزه گرم و سرد قیمت پشم شیشه قیمت فنس قیمت پایه فنس قیمت توری مرغی قیمت توری حصاری


فنس و کاربردهای آن چیست

فنس و پایه فنس یکی از تجهیزات حصار کشی است که از دیرباز نیاز آن به وجود آمد. از زمانی که ایجاد امنیت و حصارکشی در اطراف خانه ها، باغ ها و ساختمان ها و … یکی از نیازهای اولیه شد.

این تجهیزات در شکل ها و انواع و جنس های مختلفی تولید شدند,البته نه به شکل امروزی! قبل از هر چیزی مقاومت این محصولات بسیار اهمیت داشت.

بنابراین به مرور تلاش شد تا محصولاتی تولید شوند که در شرایط بد آب و هوایی بتوانند بالاترین طول عمر را دارا باشند.

در گذشته از بوته ها و شاخه های درختان برای ایجاد حصار استفاده می شد، به مرور با رشد تکنولوژی تجهیزاتی به شکل فنس های امروزی شکل گرفت و مدام تلاش شد تا جنس آن ها از مواد مقاوم تری باشد. پایه ها و فنس های گالوانیزه امروزه بهترین نوع این دسته از محصولات هستند.

پایه های فنس و انواع آن ها

پایه فنس یکی از متداول ترین ابزارها برای حصار کشی با استفاده از توری حصاری ، سیم خاردار و .. است. این پایه ها و تجهیزات مرتبط با آن ها دارای انواع متنوعی بوده و بر اساس نوع نیاز از آن ها استفاده می شود.

برای مثال می توان به انواع قوطی، نبشی، لوله و پروفیل و .. اشاره نمود. این پایه ها برخی از جنس آهن و برخی نیز از گالوانیزه ساخته می شوند. مقاومت نوع دوم در رطوبت بالا باعث می شود تا از آن ها بیشتر استفاده شود.

پایه حصار یا همان پایه های فنس بر اساس نوع کاربرد در کارخانه های مختلف به شکل های خاصی طراحی و تولید می شوند. از آن جایی که عمر مفید این محصولات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، باید مواد اولیه از مرغوب ترین لوله ها انتخاب شود.

این محصولات به صورت دو شاخه و نیز تک شاخه تولید می شوند. برای این که به راحتی بتوان سیم های خاردار را بر روی این شاخ ها نصب کنیم، نیاز داریم تا روی آن ها سوراخ هایی از قبل تعبیه شده باشد.

در زمان تولید بر روی جفت شاخ ها 6 سوراخ ایجاد می شود. عمق این سوراخ ها معمولا شش میلیمتری است.برای این که از ورود آب به داخل پایه ها و زنگ زدگی آن ها جلوگیری به عمل آید، انتهای آن ها را جوش داده و مسدود می کنند.

 

انواع پایه فنس در بازار

معولا بر اساس جنس، شکل و نوع اتصالاتی که در آن ها برای نصب کاربرد دارد، شناسایی و دسته بندی می شوند. برای این منظور دسته بندی ها متفاوت است.

مشخصات پایه فنس

همان طور که بیان شد، جنس این محصولات از نوع فولاد رنگ شده و نیز گالوانیزه  هستند. این پایه ها در اندازه های  4 یا 1 و 1/4 ، 5 یا 1 و 1/2 اینچ ، 6  یا 2 اینچ وجود دارند. ارتفاع این تجهیزات بین یک و نیم تا سه متر ( 1.5 ، 2 ، 2.5 ، 3 متر ) تغییر می کند.

 

ویژگی های پایه های فنس گالوانیزه چیست

معمولا مهم ترین ویژگی این محصول مقاومت بسیار بالای آن در برابر شرایط بد آب و هوایی است. از آن جایی که این محصول از ترکیب آهن، روی و .. ساخته شده است از لحاظ مقاومت بسیار بالا و در عین حال منعطف و تا حدودی شکل پذیر است.

از طرفی برای مقاومت در برابر رطوبت و افزایش طول عمر، بر روی آن ها عملیات گالوانیزاسیون انجام می گیرد. بنابراین مقاومت در برابر رطوبت، خوردگی و زنگ زدگی از مزایای این محصولات است.

در زمان تولید این محصولات، لوله های ساخته شده از فلزات، خیلی با دقت تمیز می شوند. این کار برای این است که از عدم وجود مانع بر روی لوله ها مطمئن شویم.

بعد فرایند گالوانیزاسیون انجام داده می شود. وجود هر نوع مانعی باعث می شود تا این فرآیند ناقص انجام گیرد.

در ادامه با روش قوطه ور سازی گرم آن ها را در محلول فلاکس قرار می دهند. بعد در ادامه آن ها را در کورهای با دمای بالای و حدودا 120 درجه سانتی گراد قرار می دهند تا در ادامه برای قرار گرفتن در روی مذاب آماده شوند. سطح این محصولات در ادامه فرایند تولید بعد از این که از روی مذاب خارج شدند باید تمیز و آماده برای ادامه فرآیند شود. این کار با استفاده از بخار و هوا انجام می شود. برای سرد کردن محصول، لوله های گرما داده شده را در آب سرد قرار می دهند.

نحوه ی نصب پایه فنس برای حصارکشی ها

نحوه ی قرار دادن پایه ها در خاک بسیار مهم است. باید در فواصل مناسب و با عمق خوب به تعداد مورد نیاز چاله هایی را برای قرار دادن تیر حصار در خاک ایجاد کرد. عمق این چاله ها بر اساس جنس و نوع خاک تعیین می گردد. معمولا بهترین عمق بین چهل سانتیمتر تا یک متر مناسب خواهد بود. بهتر است فاصله بین این سوراخ ها بین دو تا سه متر باشد. بعد از این که محل دقیق و تعداد سوراخ ها مشخص شد، اقدام به کندن آن ها می کنیم.

بعد از قرار دادن پایه ها در محل مناسب بهتر است که اطراف آن ها با ملاتی که از قبل آماده شده است، پر شود. این ملات برای استحکام پایه حصار می باشد. بنابراین باید از قبل ماسه ، شن یا سیمان تهیه نمود و بتون تهیه شده را در داخل چاله ها و اطراف پایه های فنس ریخت.

برای حصارکشی می توان از انواع مختلف فنس، توری و .. برای این کار استفاده نمود. معمولا پایه های فنس از جنس گالوانیزه تولید و ساخته می شوند. اما اگر بخواهیم به زیبایی یا مقاومت آن ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی اضافه کنیم می توان آن ها را رنگ کرد.

قبل از نصب پایه ها باید به نکات زیر دقت نمود. قبل از هر چیزی محوطه ی مورد نظر خود را مشخص می کنیم. برای دریافت مجوزهای لازم باید اقدام کنیم.

به این معنی که هر فردی نمی تواند در اطراف هر زمین یا جایی که می خواهد حصار بکشد و باید مجوزهای مربوطه را از سازمان های زیربط دریافت کند. در ادامه می بایست فواصل بین پایه ها را اندازه گیری کرده و جای آن ها را مشخص کنیم.

در نهایت در محل های تعیین شده بر اساس اندازه هایی که به آن ها اشاره شده، حفره هایی ایجاد می کنیم. بعد از کندن حفره ها پایه های فنس را در داخل حفره ها قرار می دهیم. در ادامه کار داخل حفره ها را برای ثابت ماندن فنس ها از ملاتی که از قبل آماده شده پر می کنیم.

 

پایه فنسفنس

انواع پایه فنسپایه فنسپایه فنس گالوانیزهفنس وکاربردهای آنمشخصات پایه فنسنصب پایه فنس برای حصارکشیویژگی های پایه فنس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =